BURSA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI'NIN TARİHÇESİ

20 Ocak 1990 tarihinde Bursa Yıldırım İlçesi Hocatabib Mahallesindeki ilk ofisimizde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı ile başlayan Odamız tarihçesi kurucu başkan rahmetli Yusuf KİRMİKİL dönemi ile çalışmalarına başladı.

Sonrasında Osmangazi İlçesi İnönü Caddesinde sırasıyla kiralanan ikinci Oda binasında çalışmalar ve üye kayıtları devam etti. İkinci olarak rahmetli Prof. Dr. Erhan KOTAR bir dönem başkanlık yaptı.

Doç. Dr. Tuğrul DİRİMTEKİN on yıl süren başkanlığında arada bir yıl Şerif ARI başkanlığında Odamız çalışmaları devam etti.

Onaltı yıl süren başkanlık döneminde Tayfun BEŞE ile yatırımlar gerçekleştirildi. Önce Osmangazi İlçesi Ankara Caddesi üzerindeki Alp İş Merkezinde dört bürodan oluşan bir kat satın alınarak Odamız eğitim ve toplantı salonlarına kavuştu. Ardından üyelerimizin de katkılarıyla Nilüfer İlçesinde 17 Akademik Odanın BAOB Kooperatifi çatısı altında yeni Oda Binamıza kavuştuk. 102 kişilik modern eğitim salonu, yönetim ve denetim/disiplin kurulu üyeleri için ayrı odalar ile tüm tefrişatıyla modern bir çalışma alanında çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.

2016 yılından bu yana başkanlığımda eğitim ağırlıklı çalışmaların yanı sıra basında yer alarak ve kurumlara karşılıklı ziyaretler gerçekleştirerek Odamız ve faaliyetlerimizi kamuya duyurmanın gayreti içinde olmaya çalışıyoruz.

Bugüne kadar Odamıza emeği geçen tüm Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile, Denetim ve Disiplin Kurulu Başkan ve Üyelerine, Çalışma Komisyonlarında görev alan tüm Üyelerimize ve varlıklarıyla onur duyduğumuz tüm üyelerimize saygı ve sevgilerimizi sunuyor, aramızdan ayrılan meslektaşlarımıza Allah’tan rahmetler diliyoruz.

Hep beraber sağlıklı nice yıllara…