Etkinlikler

Oda Başkanımız İhsan AKAR Balıkesir Temsilcimiz YMM Mete PAMUK ve YMM Yusuf UÇAK ile birlikte YMM Mehmet Avni YÜCEL ofisinde ziyarette ettiler. Vergi Başmüfettişleri Hanefi EKİCİ, Selahattin GÜRE ve Şevket ÖZ Oda Başkanımız İhsan AKAR’ı Oda binamızda ziyarette bulundu. (29.02.2024)
Bursa Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin EROL, Vergi Dairesi Grup Müdürleri Selim AKTAŞ, Nazmi SARAÇOĞLU, Yavuz DOĞAN ve İhtisas Vergi Dairesi Müdürü Abdurrahman ENTERİLİ ile birlikte 35. Vergi Haftası programları çerçevesinde Odamızı ziyaret ettiler. Oda Başkanımız İhsan AKAR, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Disiplin Kurulu Başkanımız Ahmet İŞCAN ve TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi YMM Ali Nazım TEKELİOĞLU ziyarette hazır bulundular. (29.02.2024).
Odamız ile BTSO Akademi işbirliğinde Yeminli Mali Müşavir Abdullah KİRAZ’ın sunumuyla yapılan “Vergi Usul Kanununa Göre Enflasyon Muhasebesi Uygulaması” konulu seminer üyelerimiz ve misafirlerimizin büyük katılımıyla gerçekleşmiştir. (22.02.2024)
Bağımsız Denetim Komisyonu toplantısı, Komisyon Başkanımız Prof. Dr. Ümit GÜCENME GENÇOĞLU’nun KYS ile ilgili mevzuat gerekleri hakkında hazırlamış olduğu sunum ile faydalı ve verimli bir toplantı yapılmıştır. (20.02.2024)
Bursa Bağımsız Denetim Derneği Başkanı Hüseyin KAHRAMAN, İstanbul Bağımsız Denetim Derneği Başkanı Osman Ergun TAMUR, Yalova Bağımsız Denetim Federasyonu Başkanı Şengül TANIR, Balıkesir Bağımsız Denetim Derneği Başkanı Mustafa ERŞAYA, Çanakkale Bağımsız Denetim Derneği Başkanı Olgun AKTAY, İstanbul Bağımsız Denetim Derneği Başkan Yrd. Kenan KÜLSOY, Bağımsız Denetçi Mustafa MARMARALI, Oda Başkanımız İhsan AKAR ve Oda Başkan Yrd. Yakup KAYIHAN’a ziyarette bulundular. (12.02.2024)
129. YMM Oda Başkanları Kurulu toplantısı 01-02 Şubat 2024 tarihlerinde İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası’nda yapılmıştır. Ayrıca toplantı öncesinde İstanbul YMM Odası Onursal Başkanı (Merhum) Sezai ONARAL’ı anma sunumu yapılmış olup, sunum ve toplantıya Oda Başkanımız İhsan AKAR ile Odamız Onursal Başkanımız Tayfun BEŞE katılım sağlamıştır.
Odamız konferans salonunda, Oda Başkanımız İhsan AKAR’ın açılış konuşması ile başlayan seminer BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Buğra KÜÇÜKKAYALAR’ın BURSA VİZYONU “Sanayi Tarım ve Turizm ile Gelişen Bursa” ” konulu sunumu ile devam etmiştir. Sayın Buğra KÜÇÜKKAYALAR’ın seminer plaketini Onursal Başkanımız Yeminli Mali Müşavir Şerif ARI ve Disiplin Kurulu Başkanımız Yeminli Mali Müşavir Ahmet İŞCAN’dan almıştır. Oda üyelerimiz ve misafirlerimizin katılımıyla gerçekleşen seminer mesleğimiz açısından faydalı bir toplantı olmuştur. (31.01.2024)
İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Üyesi YMM Ali Ercan YILDIRIM, Oda Başkanımız İhsan AKAR’ı ziyaret etmiştir. Ayrıca, Oda Başkanımız İhsan AKAR, Odamız Üyesi YMM Necdet RODOPLU’yu yeni ofisinde ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulunmuştur. (17.01.2024)
Odamız konferans salonunda, Oda Başkanımız İhsan AKAR’ın açılış konuşması ile başlayan seminer, Oda Üyemiz TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Nazım TEKELİOĞLU’nun 2024 YMM Asgari Ücret Tarifesi ile ilgili bilgilendirme konuşmasından sonra Prof. Dr. Adnan GERÇEK’in “7491 Sayılı Kanun’un Vergi Düzenlemeleri ” konulu sunumu ile devam etmiştir. Oda üyelerimiz ve misafirlerimizin katılımıyla gerçekleşen seminer mesleğimiz açısından faydalı bir toplantı olmuştur. (09.01.2024)
Yeminli Mali Müşavir Odaları 128. Başkanlar Kurulu Toplantısı 15-16 Aralık 2023 tarihleri arasında İzmir YMMO ev sahipliğinde Marmaris’te yapıldı. Toplantıya Oda Başkanımız İhsan AKAR, Başkan Yardımcımız Yakup KAYIHAN, Oda Sekreterimiz Hasan Alp YEŞİLKAYA, TÜRMOB Genel Başkan Yardımcısı İrfan Hüseyin Yıldız ile YMM Oda Başkanları katıldı. (29.12.2023)