Etkinlikler

Oda Başkanımız Sayın İhsan AKAR, Vergi Denetim Kurulu Bursa Daire Başkanı Sayın Ulvi Cantürk KAYA’yı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Ziyaret sırasında Başkan Yardımcısı Sayın Aykut AYDER’de hazır bulundu. (18.07.2024)
Oda Başkanımız Sayın İhsan AKAR, Odamız üyesi YMM Mehmet ÇOLAKOĞLU’nu ofisinde ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar dilemiştir. Yine Oda Başkanımız tarafından Odamız yeni üyesi YMM Feyza KUYUMCU’ya Yeminli Mali Müşavirlik ruhsatı takdim edilerek hayırlı olsun dileklerinde bulunulmuştur. (16.07.2024)
Odamız konferans salonunda Oda Başkanımız İhsan AKAR’ın açılış konuşmasıyla başlayan ve YMM SGK E. Başkanı Fatih ACAR’ın “Sosyal Güvenlik Reformu Öncesi ve Sonrası Sosyal Güvenlik Sistemimiz ve Sistemin Geleceği” konulu bir seminer gerçekleştirilmiştir. Konuşmacı YMM Fatih ACAR’ın plaketini Odamız Üyesi Yeminli Mali Müşavir Ekrem ALFATLI takdim etmiştir. (03.07.2024)
07-08-09 Haziran 2024 tarihlerinde Bursa’da Odamız ev sahipliğinde ve 8 YMM Odasının katıldığı “Yeminli Mali Müşavirlik Mesleğinin Değerlendirilmesi Sorunlar ve Çözüm Önerileri ve Yeni Vizyon” konulu Çalıştay başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Çalıştay bu kapsamda bir ilk olma özelliğini taşımakta olup Çalıştaya önceki dönem ve mevcut oda başkanları Odaların kurul ve ilgili komisyon üyeleri katılmışlardır. Çalıştay sonucunda kamu idaresinin Yeminli Mali Müşavirlerin bilgi ve donanımından en üst seviyede faydalanabilmesi için gereken yetkilendirme ve sorumluluk verilmesinin ülkemiz vergi politikasının başarısı için vazgeçilmez olduğu ortaya konulmuştur. (13.06.2024)
Odamız konferans salonunda yapılan törenle önceki dönem Oda Başkanımız ve halen TÜRMOB Denetleme Kurulu Başkanı Yeminli Mali Müşavir Kemal Tığoğulları’na “Onursal Başkanlık” ve “Onur Kurulu Üyeliği” belgeleri Oda Başkanımız İhsan AKAR tarafından takdim edildi. Ayrıca Yeminli Mali Müşavirlik Mesleğinde 20. yılını dolduran üyelerimiz Yeminli Mali Müşavir Mehmet Zeki Şahin, Yeminli Mali Müşavir Ali KARA, Yeminli Mali Müşavir Ahmet ŞANLI ve Yeminli Mali Müşavir Mehmet Ergun YALVAÇ’ a 20. Yıl Plaketleri takdim edilmiştir. (29.05.2024)
Odamız konferans salonunda Oda Başkanımız İhsan AKAR’ın açılış konuşmasıyla başlayan ve Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU’nun “Dezenflasyon Sürecinde Ekopolitik Bir Söyleşi. (Türkiye ve Dünya Ekonomisi ) konulu bir sunum gerçekleştirilmiştir. Konuşmacı Prof. Dr. İsmail TATLIOĞLU’nun plaketini ise Odamız Üyesi Yeminli Mali Müşavir Sedat YALÇIN takdim etmiştir. (29.05.2024)
Gaziantep YMM Odası hizmet binası açılışı ve 131. YMM Oda Başkanları Kurulu toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirilmiştir. Açılışa ve toplantıya Oda Başkanımız İhsan AKAR katılmıştır. (10-12 Mayıs 2024)
Oda Başkanımız İhsan AKAR, Odamız Üyesi YMM Ahmet TOKSOY’u yeni ofisinde ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. (15.05.2024)
Odamız Mevzuat İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Üyeleri aylık toplantısı yapıldı. (08.05.2024)
Odamız konferans salonunda, Oda Başkanımız İhsan AKAR’ın açılış konuşması ile başlayan seminer Odamız Üyeleri YMM Mesut ATABEY, YMM Mehmet GÜNAY ve YMM Mehmet ÇOLAKOĞLU’nun sunumlarıyla, “Soru ve Cevaplarla 2023-2024 Yılları Enflasyon Düzeltmesinde Özellikli Hususlar – Excel’de Hesaplamalar Ve Uygulamalar” konulu sunumları ile devam etmiştir. Oda üyelerimiz ve misafirlerimizin katılımıyla gerçekleşen seminer mesleğimiz açısından faydalı bir toplantı olmuştur. (17.04.2024)